ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ



Правила безпеки життєдіяльності

серед дітей

Дбати про безпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях – сьогодні це актуальне завдання для всіх дорослих. Адже у нинішній час діти дуже часто потрапляють у небезпечні, скрутні ситуації, вихід з яких не можуть знайти вірно. З початком нового навчального року особливо гостро постає питання безпеки життєдіяльності дітей.
Після літніх канікул батькам необхідно вибрати час і згадати разом з дітьми правила безпечної поведінки на вулиці, в школі і вдома. ДСНС України у Запорізькій області  рекомендує кожному з батьків дуже відповідально поставитися до профілактики різних нещасних випадків з дітьми.  Не варто забувати, що найкращим способом навчання дітей завжди є власний приклад. Якщо батьки уважні до власної безпеки, то і дитина буде повторювати ті ж дії. Поясніть малечі, що таке легкозаймисті, колючі, ріжучі, вибухонебезпечні і вогнепальні предмети і які небезпеки вони несуть. Розкажіть про те, що не можна їх піднімати, розбирати і грати з ними, якщо раптом дитина виявить щось подібне на вулиці. Потренуйте основні навички з техніки безпеки, наприклад, при використанні електрочайників, комп'ютерів, телевізорів, а також мікрохвильової печі або газу для розігріву обіду. Нехай всі ці дії дитина щодня виконує в присутності дорослих і тоді навички стануть звичкою. Позначте дитині коло людей, до яких він може в разі потреби звернутися за допомогою. На видному місці в квартирі розмістіть номер телефону, за яким дитина завжди може зв'язатися з дорослими. Молодшим школярам можна записати на папірець і покласти в кишеню телефон батьків.
За статистикою Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, лише з початку 2019 року внаслідок пожеж вдалось врятувати 4 дітей.
Нажаль, чимала кількість пожеж виникає через пустощі дітей з вогнем. Небезпека особливим чином впливає на свідомість дітей, тому саме малеча, при виникненні біди, найбільш гостро відчуває страх, піддається паніці та втрачає контроль над собою.
 Так, 11 березня о 13:55 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу, яка виникла на території приватного домоволодіння на вул. Юрія Дмітрієва, м. Вільнянськ.
Прибувши на місце рятувальники встановили, що в одній із кімнат приватного житлового будинку горить ліжко, дерев′яні перекриття та домашні речі на площі 20 кв.м. На момент винекнення пожежі у будинку знаходилася власниця оселі та її 5-річний онук.
О 14:21 вогнеборці локалізували займання, а о 14:44 – повністю ліквідували.
Ймовірною причиною пожежі стали дитячі пустощі із вогнем.
Внаслідок події ніхто не постраждав.
1 липня о 13:51 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на території приватного домоволодіння по вул. Вишневій в смт Михайлівка Михалівського району.
Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить господарча споруда на загальній площі 34 кв.м.
О 14:08 вогнеборці локалізували загорання, а о 15:00 – повністю ліквідували та провели розбір і проливку конструкцій для запобігання повторному займанню
Ймовірною причиною пожежі стали дитячі пустощі із вогнем. За фактом події відповідні органи ведуть розслідування.
Аналізуючи причини нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати те, що в більшості їх можна було б запобігти. І профілактична робота буде ефективною, коли в цьому будуть брати участь батьки та громадськість. Отже, вони не тільки повинні мати чітке уявлення про причини нещасних випадків і заходи щодо їх запобігання, але й зуміти, при необхідності, надати правильну першу допомогу.
З метою запобігання травмуванню та загибелі дітей внаслідок порушення елементарних правил безпеки життєдіяльності, виховання у дітей культури безпечної поведінки надсилаємо Вам експрес-інформацію та просимо сприяти проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед фахівців Вашого відомства. Дуже важливо працювати зараз з нашими дітьми, щоб в майбутньому зберегти їхнє здоров’я та життя! Давайте разом дбати про безпеку! Щиро запрошуємо до співпраці, яка є необхідною для підвищення рівня обізнаності людей щодо правил безпеки життєдіяльності. Лише разом ми зробимо життя безпечним!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Відомо, що людина може нескінченно дивитися на вогонь. Але, для того, щоб вогонь завжди залишався другом і ніколи не став вашим ворогом, треба пам’ятати й про величезну небезпеку, яку несе в собі вогняна стихія. Особливу увагу цьому питанню повинні приділяти батьки під час виховання дітей.
Нещастя стається саме тоді, коли діти залишаються напризволяще, а небезпека чатує на кожному кроці: вдома – коли працюють електропобутові прилади та є вільний доступ до сірників та запальничок, вибухонебезпечних предметів, хімічних речовин; на вулиці - в умовах стрімкого потоку транспорту; під час відпочинку: у лісі, горах, біля водоймищ. Діти стають заручниками обставин, а їх легковажне ставлення до вогню, води, незнання елементарних правил безпеки нерідко стають першопричинами сумних та трагічних наслідків.
Головне управління ДСНС України у Запорізькій області звертаєються до батьків: Не допускайте трагедії в Вашій родині! Розповідайте своїм дітям про небезпеку гри з вогнем, навчайте їх правил безпеки життєдіяльності. Особливо у літній період пильнуйте за дитиною біля водних об’єктів. Не залишайте дітей без нагляду, дбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Навчайте дітей навичкам культури поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, водою, газо- та електроприладами, різного виду небезпечними речовинами та предметами.
Шановні батьки! Пам’ятайте: безпека наших дітей залежить тільки від нас самих! Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо вирішити основну проблему людства, збережемо найцінніший скарб – дитяче життя!

Правила поведінки при пожежі
Треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід – пожежі.
Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.
Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:
·                     невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху);
·                     не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;
·                     при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.
Якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.
·                     Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору;
·                     при пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика;
·                     по можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот;
·                     під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання.
·                     Ознаки отруєння чадним газом:
·                     запаморочення;
·                     блювота;
·                     головний біль;
·                     червоний колір обличчя;
·                     непритомність.
Перша допомога при отруєнні чадним газом:
·                     постраждалого необхідно винести на свіже повітря;
·                     негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.
Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.

ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ТЕЛЕФОНУЙТЕ «101»!




Немає коментарів:

Дописати коментар